Dziś, a więc 12 września 2017 najpopularniejszy portal aukcyjny w Polsce wprowadza zmiany, które dotyczyć mają sposobu prezentowania warunków sprzedaży. Nie są to zmiany podyktowane wprowadzeniem jakichś nowych przepisów, a jedynie polityka wewnętrzna samego Allegro. Najważniejsze jest jednak to, że jeśli jesteś przedsiębiorcą, to do tych zmian po prostu będziesz musiał się zastosować.

Najważniejszą zmianą wydaje się być rezygnacja z zakładki „Informacje od sprzedającego”. Zamiast niej będziecie musieli wypełnić kilka innych pól (np. informacje o gwarancjach, warunki reklamacji, czy warunki zwrotów). Nie ukrywajmy zatem, że zmiany wydają się być jedynie kosmetyczne. Większość przedsiębiorców sprzedających za pośrednictwem Allegro posiadała bowiem wymagane informacje już wcześniej. Teraz będziecie po prostu musieli uzupełnić odpowiednie pola.

Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Zmiana wymuszona na Was przez Allegro może okazać się dobrą okazją do aktualizacji Waszych warunków sprzedaży na tymże portalu. Nie zapominajmy, że sprzedając za pośrednictwem Allegro spoczywają na Tobie takie same obowiązki jak w przypadku prowadzenia własnego sklepu Internetowego. Oznacza to, że jak ognia należy się wystrzegać wszelkiego rodzaju klauzul abuzywnych.

Oczywiście nasza kancelaria chętnie udzieli porad w wyżej wymienionym zakresie, także jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości – zapraszamy do kontaktu!

Źródło zdjęcia: pixabay

Open Facebook